Mekan Rehberi Scripti V1

Alaçatı Köy Kurabiyecisi - Yeme - İçme Mekanları | Mekan Rehberi Scripti V1
Fırın

Alaçatı Köy Kurabiyecisi

0232 246 52 53

Fatih Mahallesi 1194 Sokak No: 10/A, 35425 İzmir/Çeşme

http://www.alacatikurabiyecisi.com.tr

Genel Bilgiler

Tadına Bakmadan Geçmeyin. Alaçatı’da kurabiyeleri, lokması, ev yapımı börekleri ve lokmasıyla ün yapan Alaçatı Köy Kurabiyecisini çarşı girişinde ilk göreceğiniz yerlerden biridir. Burada ustalar o kadar iddialılar ki tezgahtan tadına baktığınız ürünleri mutlaka beğeneceğinizi biliyorlar. Her gün sevgi ve emek ile hazırladıkları çeşitleri satmaktan çok sizlere beğendirmeyi istiyorlar.

Birbirinden farklı otlu, sakızlı, tahinli, tatlı, tuzlu onlarca kurabiye çeşidinin yanında ev yapımı börekler, poğaçalar, tatlı çeşitlerinin yanında özel saray lokmaları, dondurması ile özgün bir yer Alaçatı Köy Kurabiyecisi. Nefis demli çayı ile tatlı bir dinlenme molası verebileceğiniz yer.

Önceki yıllarda adı Özlem Pastanesi olan Alaçatı Köy Kurabiyecisinin sahibi Metin Usta (Demirağ) Gaziantepli. Orada çıraklıktan başlayıp usta olmuş. Metin Usta Suriye, İstanbul ve İzmir’de tanınmış yerlerde usta olarak çalışmış. Askerliğini Alaçatı’da yapmış. Alaçatı büyüsüne kapılan Metin Usta buraya yerleşmeye karar vermiş ve Özlem pastanesinde çalışmaya başlamış. 2000 yılında ise pastaneyi devir alarak işletmeye başlamış. Aynı pastanede çalışan Melek hanım ile evlenmişler. İşlerine dört elle ve sevgi ile sarılmışlar.

Geçen yıl ekibe katılan Ahmet Usta (Taşkın) nın dahil olmasıyla ürün çeşitlerini arttırmışlar.

Yıllar önce keşfedilen rüzgar sörfüyle ünlenen Alaçatı; Taş evleri, Butik otelleri, Antikacıları, ev yemekleri Restoranları Eğlence mekanları derken Köy Kurabiyesi de ‘ALAÇATI’ özellikleri içinde yerini alıyor.  

Alaçatı Köy Kurabiyecisini, Değirmenleri geçip çarşıya girdiğinizde hemen solunuzda göreceksiniz. Onlarca çeşit kurabiyelerin tadına bakmadan çarşıya girmeyin…
Alaçatı   ·  Pastane

Mekan Resimleri Tüm Resimler

Mekan Videoları Tüm Videolar

Yorumlar Tüm Yorumlar

Çok Başarılı

Alaçatıya gittiğimde uğradığım nadir mekanlardan birisidir

Mekan Yanıtı

Teşekkür ederiz, her zaman bekleriz

demo 05-03-2017 19:46:34

Genel Özellikler

  • Ev Yapımı
  • Fırın Ürünler
  • Kahve
  • Çay
  • Açık Alan
  • Otopark